News:

Herr Otto Partz says you're all nothing but pipsqueaks!

Main Menu

Politika

Started by CTG, February 21, 2006, 08:05:44 PM

Previous topic - Next topic

Hamarosan népszavazás, nosza szavazzunk mi is! Melyik aljas pénzbehajtás szünjön meg?

Mind: vizitdíj, kórházi napidíj, tandíj
0 (0%)
Csak a vizitdíj és a kórházi napidíj
0 (0%)
Csak a tandíj
0 (0%)
Maradjon az összes
0 (0%)

Total Members Voted: 0

Voting closed: February 21, 2006, 08:05:44 PM

CTG

Quote from: "Usrin"
Quote from: "CTG"Ors?s takarodj!
Pl. a Fidesz ?l?r?l, a k?z?letb?l vagy az ?l?k sor?b?l... :D
Elkezdte??? :-D  :-D  :-D
http://hvg.hu/valasztas2006/20060412bodpeter.aspx

"Ha D?vid Ibolya nemhajland? t?rgyalni sem Orb?n javaslat?r?l, ?s a Fidesznek egyed?l kell a m?sodik fordul?t v?gig csin?lnia, megfigyel?k szerint Orb?n m?r akkor sem v?llalja a korm?nyf?jel?lts?get ?s Varga Mih?lynak adja ?t azt, a gazdas?gi v?ls?g-k?zeli helyzetre hivatkozva."

Patk?nyok ?s a s?llyed? haj?  :-D

Usrin

Colour of living being is determined by the gene.

CTG

MSZP fanok! M?g ne ?rjon le minket senki. Nem tudhatj?tok, hogy mi van m?g a tarsolyunkban.

CTG

Nem le?runk, lesajn?lunk...  :-D  :P

Usrin

Quote from: "CTG"Nem tudhatj?tok, hogy mi van m?g a tarsolyunkban.
Lenne m?g valami a szervezett v?nasszonykommand?kon k?v?l? Amikor az 1. fordul? el?tt olvastam r?luk, azt hittem, ilyen nincs. Dehogy nincs... Bej?n az ?lelmiszerboltba (Bp. XI. ker.) k?t 70 f?l?tti v?nasszony, ?s j? hangosan, hogy mindenki hallja, arr?l kezdenek "besz?lgetni", hogy m?r 200 forinttal dr?g?bb valami ken?cs a gy?gyszert?rban, "?gyhogy ezek menjenek a fen?be", stb. (Nem is vettek semmit, nyilv?nval?an csak pof?zni j?ttek, ?s nyilv?nval?an megb?z?sb?l.) Ki a francot ?rdekel ez? Ja, ?s persze, csak most vett?k ?szre, miut?n Viktor sz?lt nekik, hogy rosszabbul ?lnek... Gratul?lok ehhez a "sz?nvonalas" kamp?nym?dszerhez... ?szrevehett?tek volna, hogy j? ?rz?s? ember undorodik az ilyen "meggy?z?st?l".
Colour of living being is determined by the gene.

zaqrack

?n meg az ilyent?l undorodok:

tegnap ugye volt a fidesz naggy?l?s ?s t?rt?netesen nem messze t?le volt nyelv?r?m. Az egy dolog hogy r?szervezt?k a Gell?rt t?rre cs?csforgalomban ?s nem lehetett k?zlekedni egy?ltal?n.
Egyik csoportt?rsam villamossal j?tt, ami tele volt narancss?rg?ba ?lt?z?tt emberekkel.  t?meg miatt a vili nem tudott begurulni a Gell?rtre, elkezdtek ordib?lni a vezet?nek hogy nyissa ki az ajt?t, le akarnak sz?llni. Ez ment 1-2 percig, a vezet? bemondta a bemond?ba hogy eln?z?st k?r de nem nyithatja ki az ajt?t mert szab?lyzatban van ?s elvesztheti a munk?j?t. Ezekut?n elkezd?d?tt a "mocskos mszp-s kommunista!" ordib?l?s, majd mikor m?r a vezet?f?lke ajtaj?t feszegett?k fenyeget?zve, kinyitotta az ajt?t.

Elromlott a st?lus valahol j?p?r ?ve, p?rtoldalr?l ?s szimpatiz?nsoldalr?l egyar?nt. ?gy nem csoda ha hitel?t veszti a p?rt. M?g j? hogy piros sz?n? nagy p?rtunk is kivonult az utc?ra ?s effel? halad, rem?lem mindk?t banda sz?pen le?p?l egy ?vtizeden bel?l.

Usrin

Ja, ?s j? ?rz?s? ember ut?lja azt is, ha h?ly?nek n?zik, amint az ebben a "k?ldd tov?bb 20 embernek" e-mailben (alapb?l ideges?tenek az ilyenek) is t?rt?nt...

Quote
Fiatalok!

Tudatos?ts?tok magatokban, hogy egy olyan korm?ny volt n?gy ?vig, amelyik

MINDEN ID?K LEGNAGYOBB ?llamh?ztart?si hi?ny?t halmozta fel! (az els? negyed?vi deficit 789,2 milli?rd forint!!!!!) ?rezz?tek a s?ly?t a saj?t v?llatokon v?gre!

Ennek k?vetkezt?ben a forint folyamatosan romlik, minden egyre dr?g?bb lesz, hiszen a javak nagy r?sze (az ?lelmiszerekt?l az ?zemanyagon ?t az aut?ig ?s a lak?shitelig) NEM FORINT B?ZIS?, teh?t m?g az EUR ?rt?k egy centet sem v?ltozik, addig mi

NAPR?L NAPRA dr?g?bban jutunk hozz? mindenhez, a fizet?s?nk egyre kevesebbet ?r!

p?lda: Ha egy h?napja utazt?l volna egy Eu tag?llamba nyaralni, ahol a bankk?rty?don l?v? forintb?l ?lsz, azt tapasztaltad volna, hogy
a nyaral?sod elej?n 1000 Ft-ba ker?lt egy vacsora, 250 Ft-ba egy liter benzin, vagy 1000 Ft-ba egy mozijegy.
Ha most m?sz, vagy az idei ny?ron, akkor meg kell toldanod p?r t?zezerrel a tervezet k?lts?geket, mert azt fogod tapasztalni, hogy minden 20%-kal dr?g?bb lett, amely ?remelked?sb?l az EUR?-ban fizet?s?ket szerz? k?lf?ldiek
SEMMIT SEM VESZNEK ?SZRE.

Ezt a magyar lakoss?g fele nem veszi ?szre, mert nem t?j?koztatj?k r?la. Az orsz?g helyzet?n v?ltoztatni kell, nincs ok a t?ncra meg vid?ms?gra!

A Gyurcs?nyi ?s a t?bbi liber?lis t?ke sz?mottev? r?sze ELLEN?RDEKELT a magas magyar forint ?rfolyamban,
Gyurcs?ny maga mondta, hogy "meg?l minket a magas forint..."
(H?t akinek t?bbsz?zezer eur?ja van, az vil?gos hogy abban ?rdekelt, hogy a forint egyre rosszabb legyen, mert egyre t?bb p?nze lesz ez?ltal.)

Fiatalok! Az a legkevesebb, hogy nem t?ntetj?k ki a bizalmunkkal azt a korm?nyt, amelyik miden id?k SOHA NEM L?TOTT M?RT?K? ?llamh?ztart?si hi?ny?t okozta.

SZAVAZZATOK A KORM?NYV?LT?SRA,
ha nem akarj?tok, hogy

- 300 Ft-legyen az EUR,
- dr?g?bb legyen az ?lelmiszer,
- dr?g?bb legyen az ?zemanyag,
- dr?g?bb legyen a nyaral?sotok,
- emelkedjen a lak?shitel t?rleszt? r?szlete,
- nagysz?leitek a nyugd?jukb?l csak a legsil?nyabb min?s?get tudj?k megv?s?rolni,
- a k?lf?ldiek sz?m?ra a magyar ingatlanok egyre olcs?bbak legyenek
- a v?llalkoz?si lehet?s?geinket elfojts?k ?s a saj?t orsz?gunkban csak a k?lf?ldi t?ke kiszolg?l?i lehess?nk

Amit ?rtam, az nem riogat?s, ez a VAL?S?G! Ez a folyamat zajlik le ?ppen most.

Minden fiatal gy?zze meg ?s h?vja ismer?seit a m?sodik fordul?ra, ?s szavazzanak a korm?nyv?lt? er?kre.

Ezt az e-mailt k?ldd tov?bb MINDEN ismer?s?dnek!

dr. Nemes Tam?s

Persze nem k?ldtem tov?bb, ink?bb v?laszoltam, az illet? az?ta nem reag?lt. :)

> H?t akinek t?bbsz?zezer eur?ja van, az vil?gos
> hogy abban ?rdekelt, hogy a forint egyre rosszabb
> legyen, mert egyre t?bb p?nze lesz ez?ltal.

Elnezest, nekem megsem vilagos... OK, forintban tobb penze
lesz. De ha a javak nem forint bazisuak, akkor pont
ugyanennyivel meg is fog dragulni minden, szoval az illeto
ugyanott lesz, mint elotte. Ha jol jar vele, akkor az alabbi
resz nem lehet igaz:

> minden egyre dr?g?bb lesz, hiszen a javak nagy
> r?sze (az ?lelmiszerekt?l az ?zemanyagon ?t az aut?ig
> ?s a lak?shitelig) NEM FORINT B?ZIS?, teh?t m?g az
> EUR ?rt?k egy centet sem v?ltozik, addig mi NAPR?L
> NAPRA dr?g?bban jutunk hozz? mindenhez, a
> fizet?s?nk egyre kevesebbet ?r!

Mas:

> Ha egy h?napja utazt?l volna egy Eu tag?llamba
> nyaralni, ahol a bankk?rty?don l?v? forintb?l ?lsz, azt
> tapasztaltad volna, hogy a nyaral?sod elej?n 1000 Ft-ba
> ker?lt egy vacsora, 250 Ft-ba egy liter benzin, vagy
> 1000 Ft-ba egy mozijegy.
> Ha most m?sz, vagy az idei ny?ron, akkor meg kell
> toldanod p?r t?zezerrel a tervezet k?lts?geket, mert azt
> fogod tapasztalni, hogy minden 20%-kal dr?g?bb lett(...)

Nem egy, hanem ket honapja utaztam, de nyilvan nem ez a
lenyeg. Akkor 1 eurot 254 Ft-ert lehetett venni, most
268-ert. Ez nalam nem 20%-os, csak 6%-os dragulas...
Mellesleg azert nem egy atlagos, olcso nyaralas az, aminek a
20%-a is "par tizezer" forint lenne...

> A Gyurcs?nyi ?s a t?bbi liber?lis t?ke sz?mottev?
> r?sze ELLEN?RDEKELT a magas magyar forint
> ?rfolyamban(...)

Bizony. Sot, ellenerdekelt nemcsak a liberalis, hanem a
konzervativ toke is, sot mindenki, aki a termekeit kulfoldon
adja el. Ha egy magyar aru darabja odakint 1 euroba kerul,
akkor - ha a joslat valora valik - a ceg 1 db eladasabol 250
helyett 300 Ft-ot kap. Nem jart jol? Es a ceg dolgozoi nem
jartak jol?

> Fiatalok! Az a legkevesebb, hogy nem t?ntetj?k ki a
> bizalmunkkal azt a korm?nyt, amelyik miden id?k
> SOHA NEM L?TOTT M?RT?K? ?llamh?ztart?si
> hi?ny?t okozta.
> SZAVAZZATOK A KORM?NYV?LT?SRA,
> ha nem akarj?tok, hogy
> (...)

Kivancsi lennek arra is, hogy ha tenyleg ilyen veszedelmek
fenyegetnek, akkor a "kormanyvalto erok" mit tennenek
ellene... Csokkentenek az adokat, es kozben mindent
kifizetenenek helyettunk, ami tul draga (aram, gaz, benzin,
gyogyszer, mittudomen)? Szoval kevesebb bevetelbol tobbet
koltenenek? De akkor nem tovabb none az allamhaztartas
hianya? Bocsanat, lehet, hogy en vagyok hulye...
Colour of living being is determined by the gene.

zaqrack

Quote
MINDEN ID?K LEGNAGYOBB ?llamh?ztart?si hi?ny?t halmozta fel! (az els? negyed?vi deficit 789,2 milli?rd forint!!!!!) ?rezz?tek a s?ly?t a saj?t v?llatokon v?gre!

Aha. err?l az?rt Argen?na v?lem?ny?t is megk?rdezhetn?k.
Meg mondjuk nem ?rtana a 80-as ?vekbeli hitelmennyis?get mai re?l?rt?ken sz?molni. Persze hogy nagyobb ha az?ta a Forint kb az 50-ed r?sz?t ?ri.

LOL.

CTG

Ilyenkor t?mad az a kedves ?rz?sem, hogy a tegnapi Fidesz-nagygy?l?sbe bele kellett volna rongyolni p?r felfegyverzett  harckocsival...  :-D

CTG

Na ?gy kell ezt csin?lni! Fidesz romokban, v?gre valah?ra.  :twisted:

Az?rt 194 mand?tumnak jobban ?r?ltem volna az MSZP r?sz?r?l. Mindenki tudja a mi?rtet. :)

Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

Nem baj, a l?nyeg, hogy nyert?nk! (n?h?ny h?napja gondoltuk volna?) ?, igen, igen! :D:D:D
Chürműű! :-)

513.59 km

Usrin

Quote from: "CTG"Az?rt 194 mand?tumnak jobban ?r?ltem volna az MSZP r?sz?r?l. Mindenki tudja a mi?rtet. :)
Na igen, ?n is ennek szurkoltam. (Rajtunk nem m?lott, B?cs?n m?r ink?bb...) B?r szerintem "h?l?b?l" a szadeszes visszal?p?sek?rt akkor is koal?ci?t k?tne vel?k az MSZP.

De a l?nyeg: savany? a narancs! :D
Colour of living being is determined by the gene.

Usrin

Quote from: "CTG"MSZP fanok! M?g ne ?rjon le minket senki. Nem tudhatj?tok, hogy mi van m?g a tarsolyunkban.
Rosszul fogadt?l. :D
Colour of living being is determined by the gene.

CTG

Quote from: "Usrin"B?r szerintem "h?l?b?l" a szadeszes visszal?p?sek?rt akkor is koal?ci?t k?tne vel?k az MSZP.

Gyurcs?ny nyilatkozta valamelyik nap az index.hu-n, hogy abszol?t t?bbs?g eset?n sz?ba sem ?lln?nak az SZDSZ-el.

GYMS II. k?rzet val?ban el?g szoros volt, r?ad?sul a mi szavaz?hely?nk?n 429-263 lett a Fideszesnek. Sok a fanatikus katolikus ?s az ?jgazdag seggfej a k?rny?k?nk?n (?tfed?s is akad), akik persze "rosszabbul ?lnek, mint 4 ?ve" - k?t?vente lecser?lt kocsival, riaszt?val szerelt h?zik?kban. Jellemz?.

CTG

Egy kis politikai f?ldrajz. C?lter?let: Budapest.

Tess?k ?rtelmezni a l?tottakat! Melyik k?rny?ken nyert a Fidesz  - a "rosszabbul?l?s?k" f?ldj?n? ?s az SZDSZ? Doh?ny utca vonz?sk?rzete? :D