News:

Herr Otto Partz says you're all nothing but pipsqueaks!

Main Menu

Politika

Started by CTG, February 21, 2006, 08:05:44 PM

Previous topic - Next topic

Hamarosan népszavazás, nosza szavazzunk mi is! Melyik aljas pénzbehajtás szünjön meg?

Mind: vizitdíj, kórházi napidíj, tandíj
0 (0%)
Csak a vizitdíj és a kórházi napidíj
0 (0%)
Csak a tandíj
0 (0%)
Maradjon az összes
0 (0%)

Total Members Voted: 0

Voting closed: February 21, 2006, 08:05:44 PM

JTK

Vintage Stunts Racing at http://www.kalpen.de

zaqrack

tandíjat egyértelm?en támogatom, sokkal igazságosabb az új rendszer, nem a felvételkori pontszámon d?l el fizetsz-e, hanem azon, hogy mik az eredményeid a f?sulin.
Azt se felejtsük el, hogy 100% az intézményben marad a befizetett összeg.

vizitdíjnak semmi értelme, egyetlen hatalmas el?nyön kívül: végre nincs tele nyugdíjas mammerekkel a szakorvosi és a háziorvosi, csak az megy el akinek tényleg baja van. Nekem már ezért megéri meghagyni, de a befizetett vizitdíjat levonnám a TB-b?l, mert 2x fizetni valamiért gáz. De a népnevel? hatása jó.

zaqrack

Quote from: CTG on February 05, 2008, 07:43:22 PM
A tandíjjal egy bajom van, saját példámból kiindulva. 2001-ben hasonló helyzetben nem engedhettem volna meg magamnak, hogy egyetemre járjak, átlag alapján meg a felsö 15% messze nem fedte le a legjobbakat (nagyjából mindig a felsö 10-20%-ban voltam félévektöl függöen; de más nem feltétlenül ilyen szerencsés). A mostani rendszer inkább átengedi a gazdag, ámde hülye embereket, mint a jó vagy erös közepes képességü, szerényebb anyagi háttérrel bíró hallgatókat.

ez tény, ezért én az alsó 15%-nak dupláznám a tandíjat. Ez kontraszelektálna. Elképeszt hányan végzik az egyetemet / f?iskolát síkhülyén, és még ösztöndíjat is kapnak érte, meg szoctámot. Tessék tanulni.
Persze az egészre nem lenne szükség normális oktatókkal és szabvány vizsgáztatásai rendszerrel, valahol ott kéne inkább kezdeni a reformot...

Hasonló népszerútlen intézkedésem lenne a dohányosok duplázott TB fizetése. Nehogy már én fizessem az ? saját hülyeségének a kezelését (mert ugye a jövedéki adó közel sem fedezi.)

A diákhitel max havi összegét meg felemelték 50e Ft-ra. Nem a legjobb megoldás, de aki meg van szorulva, ebb?l fizetheti a tandíjat. Végzés után pár év alatt vissza is jön az érettségis munkakörökhöz képest számított bérkülönbözetb?l (én pl. idén decemberre az egészet visszafizetem...)

Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

A vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlését ugyanazért támogatom, amiért CTG (háziorvos-beutal valahova-elküld vérvételre-vissza a szakrendel?be-háziorvos; a szegény ember nem biztos, hogy ezt bármikor kifizeti, és még az se biztos, hogy eredmény születik). Nekem mint hipochonder, de amúgy ritkán tényleg beteg embernek amúgy sem a legjobb dolog.

A tandíj viszont ne sz?njön meg, szenvedjen csak vele sok ember. Már így is pont elég sok ember kapott diplomát vagy jutott be egyetemre, és hülye aggyal, protekcióval veszi el az értelmes, ámde protekció nélküli diplomásoktól a munkahelyet. Ha ezt az egyetlen módszert kínálja a diplomások számának csökkentésére az állam, akkor ezt fogom választani: amennyi ember csak lehet, ne szerezzen már diplomát. Szopok én eleget a protekciós hülyegyerekek miatt, most szopjanak mások miattam.

BÖFF!
Chürműű! :-)

629.09 km

zaqrack

nohát akkor bármilyen hihetetlen, itt tömeges egyetértés van :)

alanrotoi

Argentina has a pina president  ::)

CTG

#81
Ahogy jósoltam: indul a nagy pártközi konspiráció...

http://kuruc.info/r/35/41942/


alanrotoi


Usrin

Azt hiszem, az idei választásokat inkább kihagyom, mindegyik pártról hosszan sorolhatnám, miért NEM szavazok rájuk. Ellenben mit szólnának Önök egy tippversenyhez az eredményekröl? Az egyszerüség kedvéért 1. forduló, pártlisták eredményei. Szerintem:


Fidesz:52%
MSZP:24%
Jobbik:17%
LMP:3%
MDF:2%

Pontozás: minden tévedés százalékonként 1 hibapont + az 5%-os küszöb átlépésének v. át nem lépésének elhibázása pártonként 10 hibapont.

BÖFF!
Colour of living being is determined by the gene.

Usrin

Tippeket március 5-én 24 óráig várok.
Colour of living being is determined by the gene.

zaqrack

#85
kár kihagyni, annyi jó párt van:
http://www.valasztas.hu/hu/parval2010/351/351_0_index.html
:)

részemrol egyelore:

FIDESZ 56%
MSZP   20%
Jobbik  15%
MDF      4%
LMP      3%

Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

#86
Quote from: Usrin on February 25, 2010, 12:06:18 PM
Azt hiszem, az idei választásokat inkább kihagyom, mindegyik pártról hosszan sorolhatnám, miért NEM szavazok rájuk. Ellenben mit szólnának Önök egy tippversenyhez az eredményekröl? Az egyszerüség kedvéért 1. forduló, pártlisták eredményei. Szerintem:


Fidesz:52%
MSZP:24%
Jobbik:17%
LMP:3%
MDF:2%

Pontozás: minden tévedés százalékonként 1 hibapont + az 5%-os küszöb átlépésének v. át nem lépésének elhibázása pártonként 10 hibapont.

BÖFF!

FIDESZ 57%
MSZP 22%
Jobbik 11%
MDF 4%
LMP 4%
Chürműű! :-)

629.09 km

CTG


CTG

Hmmm legyen mondjuuuuk...

56% - Viktor Cárevics
18% - Elkúrtákék
14% - Nyilas Barbi & Co.
5% - Lehet más az SZDSZ (5.1x%)
5% - Bajusz (4.9x%)

Játékon kívül Thürmerék még behúznak vagy 0.9%-ot.

BonzaiJoe

What are those numbers? Fidesz and Jobbik have 70% combined?

I'm scared  :-[
But we can't be quite sure.