News:

Herr Otto Partz says you're all nothing but pipsqueaks!

Main Menu

Barmi, ami erdekes

Started by CTG, January 31, 2006, 10:02:33 AM

Previous topic - Next topic

Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

Quote?n a f?ld?n fetrengtem volna kb mint mikor bed?lt?l a susny?sba a bev?s?rl?kocsival :)

Zaki, ez nem mint egy saj?t ?zenet akart volna menni? :)
Chürműű! :-)

1127.91 km

zaqrack

basszus, rossz gomb, ezer bocs! :)

CTG

B?rmi, ami ?rdekes - azt hiszem ez a cikk belef?r a c?m adta keretek k?z?.

Quote from: "origo"?lland?k-e a fizikai ?lland?k?

2006. m?jus 3., szerda, 14:01|Utols? m?dos?t?s: 2006. m?jus 3., szerda, 14:02


A cikk bet?m?rete : kisebb nagyobb
 


 
Val?ban ?lland?k-e azok a fizikai ?lland?k, amelyek alapvet? szerepet j?tszanak vil?gunk le?r?s?ban? Id?r?l-id?re szinte valamennyi ?lland?val kapcsolatban felmer?l ez a k?rd?s. Leg?jabban a proton/elektron t?megar?ny v?ltoz?s?t mutatt?k m?r?sekkel. A v?ltoz?s, ha val?ban l?tezik, term?szetesen kicsi ?s lass?, mind?ssze 0,002% 12 milli?rd ?v alatt.

A holland Wim Umbach ?s munkat?rsai azt vizsg?lt?k, hogyan nyeli el a hideg hidrog?ng?z egy ultraiboly?ban sug?rz? l?zer f?ny?t. A hidrog?n-molekul?ban k?t proton ?s k?t elektron van, az elnyelt f?ny hull?mhossza pedig f?gg a k?tf?le alkot?elem t?meg?nek az ar?ny?t?l. A m?r?s megadta a proton/elektron t?megar?ny mai ?rt?k?t.

Ezt az ?rt?ket vetett?k egybe az Eur?pai D?li Obszervat?rium Chil?ben fel?ll?tott teleszk?pjainak m?r?seivel. K?t olyan, 12 milli?rd f?ny?vre lev? hidrog?nfelh?t tanulm?nyoztak, amelyet t?voli kvaz?rok vil?g?tott?k meg h?tulr?l. Meghat?rozt?k a hidrog?n ?ltal elnyelt frekvenci?kat. Ez nem volt k?nny? feladat, mivel a hossz? ?t alatt megv?ltozik a f?ny frekvenci?ja.

A mai laborat?riumi ?s a 12 milli?rd ?ves csillag?szati ?rt?ket ?sszevetve a mai proton/elektron t?megar?ny 0,002%-kal kisebbnek ad?dott a hajdanin?l. Az eredm?nyekr?l a Physical Review Letters has?bjain sz?moltak be. A v?ltoz?s, ha egy?ltal?n val?s, nagyon kicsi, ez?rt tov?bbi nagyon pontos m?r?sekre van sz?ks?g. A mostani laborat?riumi adatok mindenesetre t?bb sz?zszor pontosabbak voltak a kor?bbiakn?l.

Magyar?zat egyel?re nincs. A szak?rt?k nem tartj?k val?sz?n?nek, hogy a proton vesztett volna a t?meg?b?l az id?k folyam?n. Egyes elm?leti feltev?sek azzal sz?molnak, hogy a r?szecsk?k n?gyn?l t?bb dimenzi?ban l?teznek, ?s az extra dimenzi?k alakj?nak v?ltoz?sa okozza a t?megar?ny v?ltoz?s?t. Lehet, hogy a f?nysebess?g lelassul?sa b?jik meg a h?tt?rben. Lehet, hogy az ?ltal?nos relativit?selm?let viselkedik k?l?n?s m?don. Lehet, hogy a t?megar?ny v?ltoz?sa nem volt folyamatos, hanem a Vil?gegyetem t?rt?net?nek legelej?n megv?ltozott, ?s az?ta ?lland?. Nem tudjuk.

Az alapvet? fizikai ?lland?k v?ltoz?sa befoly?ssal lenne a Vil?gegyetem eg?sz?re. Teljesen m?s lenne a vil?g az ?lland?k m?s ?rt?kei mellett. Lovas Istv?n akad?mikus a k?vetkez? k?rd?st vizsg?lta a Fizikai Szemle c. foly?irat m?rciusi sz?m?ban: "Milyen lenne a vil?g, ha a Planck-?lland? z?rus volna, a f?nysebess?g pedig v?gtelen?" Az eredm?ny: ilyen felt?telek mellett sem t?rben, sem id?ben nem alakulhattak volna ki strukt?r?k. Gondolj?k v?gig, ebben az ?rtelemben mi is strukt?r?k vagyunk.

J?ki L?szl?

[origo]


Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

Belevizeltek Canizares friss?t?j?be

Mindezt n?h?ny esztend?vel ezel?tt a Valencia CF kapusa, Santiago Canizares is tapasztalhatta, akinek szok?sa, hogy minden m?rk?z?sen egy speci?lisan h?mzett t?r?lk?z?t ?s egy friss?t?vel teli m?anyag palackot helyez kapuja sark?ba, hogy sz?ks?g eset?n haszn?lja azokat.

A Real Betis elleni idegenbeli tal?lkoz?n azonban a m?sodik f?lid? elej?n meglepve tapasztalta, hogy kedvenc t?r?lk?z?je sz?r?n-sz?l?n elt?nt, s?t, tapint?sra a palackban l?v? "friss?t?" is melegebbnek t?nt a megszokottn?l.

Tov?bbi nyomoz?sa sor?n azt?n az egyik labdaszed? gyerek figyelmeztette, hogy am?g nem figyelt oda, addig valaki ki?nt?tte az ?veg tartalm?t, ?s belevizelt. Canizares k?s?bb 5000 pezeta jutalmat aj?nlott fel annak, aki visszaadja t?r?lk?z?j?t, de a port?s sz?m?ra oly becses ruhadarab nem ker?lt el?.
Chürműű! :-)

1127.91 km

Usrin

Ezt n?zz?tek meg: A s?r eg?szs?ges?

Term?szetesen a v?lasz: IGEN. M?g ?gy is, hogy meg sem eml?tik a benne l?v? lupulint. :D
Colour of living being is determined by the gene.

CTG

Quote from: "Usrin"Ezt n?zz?tek meg: A s?r eg?szs?ges?

Term?szetesen a v?lasz: IGEN. M?g ?gy is, hogy meg sem eml?tik a benne l?v? lupulint. :D

Bizony ?m! Megtiszt?tja a szervezetet a sok m?regt?l. Legut?bb p?ld?ul (gyenge idegzet?ek: szem becsuk, nem olvas) 8 ?veg Borsodival v?geztem el a m?regtelen?t?st, ami olyan j?l siker?lt, hogy gyomormos?snak is beillett volna. K?r, hogy a vacsor?t is kimosta.  :lol:  :smt078

Eln?z?st a gyomorforgat? r?szletek miatt, de ?n sz?ltam...  :)

CTG

K?rem az alkoholtartalm? italok eml?t?s?nek mell?z?s?t, mivel hossz? hetekig nem fogyaszthatok ilyesmit.

ROHADT FOGF?J?S!!!

zaqrack

mi?rt nem m?sz egy j? fogorvoshoz? :)

CTG

Van, k?szi. :)

A probl?ma a k?vetkez?, a helyzet tiszt?z?sa v?gett (ha m?s is forgathat gyomrot, akkor ?n sem maradok ki bel?le):

Febru?rban volt egy kellemes kis balesetem n?h?ny kipattogzatlan popcornszem r?g?sa k?zben. Jobb fels? ?t?s felsz?ni r?sze let?rt a benne l?v? t?r?sr?l, jobb als? hatosb?l szint?n kit?rt egy darab. Fels?t kih?zt?k, als?t bet?mt?k, de elindult valami s?lyosabb folyamat: ?lland? ?nyf?j?s szinte az ?sszes fog k?rny?k?n, folyamatos nyaki ?s mellkasi f?jdalom, hidegre ?s kem?nyebb dolgok r?g?s?ra extra fog- ?s fejf?j?s, els? fogakon zom?ncreped?sek. P?r hete a m?sik oldalon kit?rt egy darab az egyik als? fogb?l, amit az itteni fogorvosom egyszer? t?m?ssel meg akart oldani. Az ideiglenes t?m?s viszont kihullott ?s pont otthon voltam h?tv?g?n, ?gy az ottani fogorvoshoz mentem. ? fel?lb?r?lta a m?sik doki d?nt?s?t ?s gy?k?rkezelni kezdte a fogat. Az itteni persze nem ?r?lt, de musz?j volt ?tvennie a mel?t. Mi?ta a fog fel van t?rva, napr?l napra er?sebb fejf?j?s gy?t?r, valamint a nyak- ?s mellizmom ?rezhet?en begyulladt. Jelenleg antibiotikumon ?s f?jdalomcsillap?t?kon ?lek. M?g pr?b?ljuk menteni a menthet?t, de 90%, hogy h?z?s lesz ez is. Persze m?g mindig jobb, mintha a sz?vizomra h?z?dna r? valami sz?v?dm?ny...

zaqrack

antibiotikumot ?n kihagyn?m, t?bbet ?rt mint haszn?l. csak ha extra g?z van. gyorsan ki kell h?zni, ezut?n ?gyse lesz eg?szs?ges ?s nem h?zza p?r ?vn?l tov?bb ak?rmit csin?lnak vele.

jobbul?st.

CTG

QuoteF?SZ: Lamborghini falid?sznek

2006. m?jus 15., h?tf?, 11:12

Egy amerikai milliomos v?gre m?lt? helyet tal?lt szeretett sportaut?j?nak a s?t?t ?s poros gar?zs helyett: a nappali fal?t.

Richard Moriarty nem mindennapi m?don dekor?lta h?z?t, ugyanis egy sportaut?t f?ggesztett az egyik falra. Az 1974-es Lamborghini Countach-et egy daru seg?ts?g?vel engedt?k be a tet?n kereszt?l, m?g a meger?s?tett falra ac?lsodronyokkal r?gz?tett?k. A motort el?z?leg elt?vol?tott?k, abb?l egy?bk?nt - n?mi ?talak?t?s ut?n - doh?nyz?asztal lett.

   

Az 58 ?ves milliomos azzal indokolta nem mindennapi ?tlet?t, hogy "volt egy Lamborghinim ?s egy nagy falam, ?gy nagyon k?zenfekv? volt az aut? elhelyez?se".

[origo]


Ez sem norm?lis... :D

zaqrack

countach.... mmmmmh

r?ad?sul a 74-es, az a legeslegszebb!


szobad?szk?nt feltehet?leg olcs?bb fenntartani :)

CTG

http://index.hu/politika/belfold/helyes4951/

Tess?k letesztelni hejjes ir?sotokkat.  :)

Nekem 77 pont, baromi sok m?zlival.

Anonymous

?n is eml?teni akartam, mikor megtal?ltam az Indexen, erre be sem n?ztem az?ta... Egy?bk?nt 89 pont, m?zli n?lk?l. :P

Usrin

Quote from: "Guest"?n is eml?teni akartam, mikor megtal?ltam az Indexen, erre be sem n?ztem az?ta... Egy?bk?nt 89 pont, m?zli n?lk?l. :P
Bocs, ez ?n voltam. :D
Colour of living being is determined by the gene.