News:

Herr Otto Partz says you're all nothing but pipsqueaks!

Main Menu

Ha kell egy tanács...

Started by CTG, April 04, 2006, 03:00:02 PM

Previous topic - Next topic

CTG

Quote from: zaqrack on February 15, 2007, 09:58:22 AM
n?met ebay-en is van fenn 2 p?ld?nyban is a j?t?k, de n?met nyelv? kiad?sban, sz?val gondolom ?gy nem az igazi :D

Az sem lenne annyira v?szes, ha nincs jobb. :)

CTG

A postak?lts?get is ?tutal?ssal kell fizetni vagy ut?nv?ttel?

zaqrack

?tutal?ssal egyszerre a j?t?k ?r?val.

CTG

Danke sehr. Att?l tartok, hogy nem fogom megnyerni... M?r vagyunk p?ran. :) (persze ha nem vagyok olyan h?lye, hogy nem ?rom ki anno CD-re, mikor m?g ingyen ?s b?rmentve le lehetett t?lteni Sch?nherzb?l...)

CTG

Na de m?gis megvan a cucc, GBP 8.50 + postak?lts?g. Akkor innent?l m?r csak egy OTP-s, neten kereszt?l t?rt?n? ?tutal?s, ugye?

zaqrack

r?szedr?l igen. ha nem kapt?l emailben (?ltal?ban nem) k?rj sz?mlasz?mot, pontosabban IBAN ?s BIC k?dok kellenek a nemzetk?zi ?tutal?shoz.

CTG

Mit lehet tenni olyankor, ha egy notebook m?anyag alkatr?szei a sok haszn?latt?l ?s a rossz h?t?st?l annyira eldeform?l?dnak, hogy a billenty?zet bizonyos r?szeinek m?r szinte nincs semmi ?rintkez?se? K?ls? billenty?zet kell mindenk?pp, vagy meg lehet h?zni valahogy szorosabbra az eg?szet?

zaqrack

hm, h?t nem hiszem hogy ?ssze lehet h?zni a m?anyagot, a billenty?zet ?s az ?rintkez?k k?l?n vannak? :-O Nekem egy integr?lt egys

CTG

?sszeh?z?sra az?rt gondoltam, mert ha r?tenyerelek er?sen a billenty?zetet k?r?lvev? m?anyag fed?lapra, olyankor m?k?dnek a billenty?k. Tal?n-tal?n ha megh?zz?k a csavarokat... Na de megl?tjuk, hogy mit mond r? a szerv?z.

R?vid t?von k?ls? billenty?zetben gondolkodom, ny?r v?g?ig meg szerintem veszek egy ?j (esetleg asztali) g?pet. Abban legal?bb lehet rendesen alkatr?szt cser?lni. :)

zaqrack

egy min?s?gi haszn?lttal se j?rsz rosszul, f?leg ha nem asztali...

CTG

Igazs?g szerint ezzel is meg voltam el?gedve: t?bb, mint k?t ?ve napi 10-12 ?r?t megy; eddig k?tszer esett le viszonylag magasr?l (t?sk?ban) ?s a t?lt?j?n k?v?l m?g nem volt igaz?n komoly baja. Ez akkoriban el?g olcs? g?p volt, amit gondolom nem olyan ny?z?sra terveztek, mint aminek egy net- ?s j?t?kf?gg? ember kiteszi. Am?gy ?rdekes, hogy "hidegen" (bekapcsol?s ut?n p?r percig) eg?sz j?l m?k?dnek a gombok. H?t?gul?s...

CTG

Mit tudhat egy fejvadász cég, amire én magam nem vagyok képes CVOnline és/vagy Profession.hu segítségével?

zaqrack

Neked valószínüleg semmit. A megbízó cégeknek gy?jt információt.

CTG

Újabb kérdés, ezúttal fizikában / környezetvédelemben jártas kollégáknak: lakóházra nézve vajon mekkora a biztonságos távolság egy 20 kV-os (feltételezhetöen ~50 A) elektromos távvezetéktöl? Gondolok itt természetesen a körülötte rákot keltö elektromágneses mezöre. Internetes forrásokra nem igazán tudok támaszkodni: civil oldalakon sok a vészmadár, népes a hasonlóan "értelmes" ellentábor is; de a hivatalos / hatósági oldalak sem túl informatívak ezen a téren (önkormányzati dokumentumokban általában min. 5 méter védötávolságot írnak elö).

A helyzet a következö: házat vennénk, akadt is egy nagyon erös jelölt, de sajnos közvetlenül a telek határa felett fut az említett vezeték (épp a legnagyobb lelógásnál... ránézésre 6-7 méter magasan lehet, a ház eleje pedig 4 méterre a kerítéstöl). Számolgattam én már mindenfélét rendkívül fapados fizikai ismereteim alapján, de nem hiszem, hogy fedné a valóságot.

Gondoltam arra is, hogy ki kellene méretni a kritikus értékeket, de az OSSKI illetékes szakembere azzal küldött el melegebb éghajlatra, hogy civileknek túl drága egy ilyen vizsgálat...

Akoss Poo a.k.a. Zorromeister

Én ugyan nem vagyok szakavatott a téren, de ha ilyennel küldenek el melegebb éghajlatra, hogy "civilnek túl drága egy ilyen vizsgálat", az felettébb gyanús... A metéltek csak jó pénzért árulják el, hogy ne költözz oda...
Chürműű! :-)

629.09 km